Studna informací   


Pravda, to přirovnání k jeskynním knihovnám nebude asi to pravé ořechové, ale byl to jen příklad. Pokud nepočítám cestu do knihovny samotné, bylo pak následné hledání, náročné na čas i předchozí znalosti. Museli jste vědět co přibližně hledáte, například autora literatury, období, nebo něco jiného. V dnešní době internetového připojení, které je snad všude, postačí zadat dotaz do příslušného políčka vyhledávače a během několika sekund máte několik odpovědí. Samozřejmě, že všechny nejsou relevantní, ale to už si musíte přebrat sami. 

V každém případě vidíte tu naprostou jednoduchost a rychlost. Jenže, k tomu potřebujete právě ten internet, správněji řečeno, internetové připojení.  

Internetový kabel

Jak si jej obstarat? Jednoduše. Musíte si najít providera, který vám to zařídí. Tak jako jste kdysi museli žádat o linku na pevný telefon, tak stejně musíte oslovit nějakého providera se žádostí, postačí telefonickou, o zavedení přípojky.  

Co to je za slovo, ten provider? To je ten, kdo vám udělá celou přípojku včetně zapojení routeru a nastavení potřebných parametrů. Také jemu budete pak platit za připojení podle rychlosti kterou jste si zvolili.  

Například levný internet v Praze má firma Pranet. U nich si můžete zvolit dokonce ze čtyř tarifů, které se liší rychlostí toku dat a také komfortem navíc.  

Informace v internetu

A jakou rychlost zvolit? To je jen na vás. Pokud chcete jen pár informací z různých webových stránek, postačí vám to nejpomalejší, ale počítejte s občasným „seknutím“. I když při dnešních připojeních k němu již dochází spíše výjimečně. Můžete také volit rychlost střední a ta je vhodná skoro ke všemu. Nejvyšší rychlost využijete ke sledování pořadů a videí v tom nejlepším rozlišení. Také náruživí hráči jej jistě ocení, protože zde je rychlost tím nejdůležitějším parametrem.  

Nuže, výběr je veliký, takže máte z čeho vybírat.