Jak se zbavit lupů navždy


Pokud již po dlouhá léta bojujete s problematickou pokožkou, zejména v oblasti hlavy a tvoří se vám neustále nové a nové lupy, pupínky nebo stroupky, kterých se nemůžete zbavit, pak je následujících pár řádků něco, co vám zcela změní život. Pokožka hlavy má tendenci k různým nepříjemným jevům, zejména v případech, že máme nějaké dědičné předpoklady ke kožním problémům, které ještě podpoříme používáním nesprávného šamponů, kondicionéru, nebo si třeba nesprávně myjeme vlasy. Další možnosti výskytu výše zmíněných obtíží je také příliš časté mytí hlavy nebo situace, kdy necháváme umyté nebo i čerstvě umyté vlasy příliš dlouho zabalené v ručníku nebo pod pokrývkou hlavy, což platí zejména u mužů.

vlasové pomůcky

Jak s lupy bojovat přírodní cestou a vyvarovat se všem chemickým látkám, které vám nabízí světoznámé vlasové kosmetické značky? Přírodní cesta je mnohem účinnější, a především dává smysl, protože chemicky ošetřené vlasy nebudou nikdy tak zdravé jako ty, které jsou správně vyživené a mají dostatek vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek.

nervózní žena

Na co se můžeme zaměřit v oblasti vitamínů? Doplňovat můžete průběžně selen a zinek – naleznete je dokonce pohromadě v tabletách jako selzink. Dlouhodobě podpoří správný růst vašich vlasů a zbaví vás kožních neduhů. Čemu se můžeme vyhnout ve stravě obecně je samozřejmě konzumace jídel, která jsou příliš tučná, mastna (zejména smažené fritované pokrmy), nebo sladká. Do cukrárny už si jen tak nezajdete, ale radost si můžete udělat nějakou přírodní náhražkou běžného cukru – pořiďte si sladidlo stévie https://www.nakliceno.cz/stevie/, rozdíl oproti běžnému cukru na chuti určitě nepoznáte. Dobrým vitamínovým doplňkem vašeho jídelníčku by měl být také vitamín B, který zajišťuje zdravý stav vaší pokožky a nehtů obecně. Pokud chcete tedy podpořit konzumaci vitamínu B, zařaďte do své denní stravovací rutiny maso (zejména čerstvé ryby a červené maso), ořechy a vejce.